Brick house


Type: Private house
Project: 2021-2023
Completed: 2023
Size: 240 
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: STYB Projekt OÜ


Photos: Martin Siplane
Asukoht

Kinnistu asub Tallinnas Pirita linnaosas  Tallinna Teletorni vahetuses lähetuses. Naaberkinnistud on hoonestatud väikeelamute- ja ridaelamutega.
Uus elamu kavandatakse vastavalt detailplaneeringule moodsas arhitektuuri keelega ja kooskõlas kehtestatud Pirita üldplaneeringuga. Kavandatud elamu on moodne 1-2 korruseline hoone.
Uus hoone on projekteeritud detailplaneeringuga ette nähtud hoonestusalasse. Sissepääs hoonesse on edela küljest. Kinnistu on jagatud erinevateks funktsionaalseteks osadeks: sisenemise alaks, hoovialaks ja metsaalaks. Hoone paigutatud kinnistule nii, et hoone ette jääb peasissepääs koos parkimisalaga ja hoone taga on hoov ja metsaala.

Liikumine

Sissepääs kinnistule on kinnistu edela küljelt Laiaküla tänavalt. Eraldatud on jalakäijate ja autode sissepääs. Kinnistul on 3 autoparkimiskohta.
Projektiga tagatakse parkimisvõimalus oma kinnistu piirides. Kaks parkimiskohta rajatakse sissesõidu vahetusse lähenduse ja veel vähemalt üks koht on hoone garaažis.

Tänavamaa piires lahendatakse sõidutee ja krundisisese liiklusala ühendus asfaltkattega. Kinnistusisesed kõnniteed ja sõidutee on kaetud betoonkivisillutisega. Kinnistu kirde nurka rajatakse eraldi terrass puitlaudiskattega.


Maastik ja haljastus

Kinnistul on Piritale iseloomulik metsalik kõrghaljastus. Ülekaalus on männid. Kõrghaljastus on peamiselt kinnistu keskel. Krundi maapind on suhteliselt tasane õrna langusega lääne suunas (0,5 m).
Olemas olevad puud säilitatakse maksimaalselt. Krundilt eemaldatakse kuivad ja väga halvas seisus puud. Uut kõrghaljastust ei kavandata. Olemas olevale kõrghaljastusele teostatakse hooldus.

Hoone ette peasissepääsu juurde ja hoone taha elutoa akna alla on planeeritud alad erihaljastuse jaoks (eripõõsad, puuviljapuud, kõrrelised ja eripinnas).
Osa kinnistust kaetakse niidetava murukattega ja osa metsaaluse hooldevaba kattega (kanarbik, mustikad, pohlad, sammal, metsmaasikad).

Piirdeaed

Kinnistu piiratakse metall-lippidest betoonsoklil piirdeaiaga. Aia kõrgus on 1,2 m. Autoga pääseb garaaži juurde otse tänavalt. Garaaži juures piirdeaed on viidud tagasi majaga ühele joonele. Jalgvärav jääb tänava juurde, samas lisandub üks abivärav garaaži ja hoone peaukse vahele. Mõlemad väravad on käändväravad.


Arhitektuur

Hoone maht on mänguline, enamasti ühekorruseline, millest kõrgemaks on tõstetud elutoa maht ja osaliselt suure magamistoa ning SPA ruumi maht.

Hoone on jagatud visuaalselt ja funktsionaalselt kolmeks osaks: garaaži ja stuudio osa; hoone keskosa kõrge rõduga elutoaga ja madalate sissepääsu ruumidega; magamistubade ja SPA ruumidega osa. SPA ruumist pääseb elutoa terrassile.

Hoone peasissepääs on orienteeritud edela suunas, samas elutuba on suunatud kirdesse. Täiendav valgus elutuppa lastakse läbi teise korruse rõdu osa.


Konstruktsioonid

Hoone vundament on monoliitsest raudbetoonist, seinad betoonväikeplokkidest, katus ja vahelagi monteeritavast (õõnespaneelid) ja monoliitsest raudbetoonist.


Viimistlus

Hoone välisviimistluse materjalide valik on karge ja minimalistlik. Peamine viimistluse materjal on tellis. Tellisega on viimistletud suured fassaadi pinnad, kaetud alt varikatused ja vormistud akende paled.

Puidu kasutus on piiratud sissepääsu niši seina viimistlusega ja terrassi laudisega. Sissepääsu nišisein on kaetud lehisest 40X40 mm lippidega sammuga 50 mm. Terrass on kaetud lehisest laudadega 32X95 mm sammuga 100 mm.

Betooni kasutakse soklis ja terrassi ala piiramisel. Betoonist pind peab olema tehtud puhta valuna. Kõik betooni pinna servad on ilma faasita.


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024