Curve house


Type: Private house
Project: 2020-2023
Completed: 2023
Size: 240 
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Giulia Cosentino 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: STYB Projekt OÜ


Photos: Martin SiplaneAsukoht

Kinnistu asub Tallinnas Haabersti linnaosas Vana-Rannamõisa tänaval. Krunt on hoonestamata, naaberkinnistud on hoonestatud väikeelamute- ja ridaelamutega.
Uus elamu kavandatakse vastavalt detailplaneeringule moodsa arhitektuuri keelega ja kooskõlas kehtestatud Haabersti üldplaneeringuga. Kavandatud elamu on moodne 2 korruseline hoone.
Uus hoone on projekteeritud detailplaneeringuga ette nähtud hoonestusalasse. Sissepääs kinnistule ja hoonesse on loode küljelt. Kinnistu on jagatud kaheks funktsionaalseks osaks: sisenemise alaks ja hoovialaks. Hoone on paigutatud kinnistule nii, et hoone ette jääb peasissepääs koos parkimisalaga ja hoone taga on hooviala.

Liikumine

Sissepääs kinnistule on kinnistu loode küljelt. Kinnistule pääseb Vana-Rannamõisa tänavalt naaberkinnistu kaudu läbi detailplaneeringuga ette nähtud teeservituudi. Eraldatud on jalakäijate ja autode sissepääs. Kinnistul on 3 autoparkimiskohta. Projektiga tagatakse parkimisvõimalus oma kinnistu piirides. Kaks parkimiskohta rajatakse sissesõidu vahetusse lähedusse ja veel üks koht on hoone garaažis. Teeservituudi piires lahendatakse sõidutee ühendus asfaltkattega. Kinnistusisesed kõnniteed ja sõidutee on kaetud betoonkivisillutisega.

Piirdeaed

Kinnistu piiratakse tumehalli keevisvõrkaiaga (kõrgus 1,2 m). Kinnistule pääseb jalgväravast (käändvärav) ja auto liugväravast. Postkast paigutatakse Vana- Rannamõisa tänava äärde.


Maastik ja haljastus

Kinnistu ei ole haljastatud. Kinnistust edelasse jääb mets. Krundi maapind on suhteliselt tasane õrna langusega lõuna suunas (0,6 m). Kinnistu kaetakse muruga. Kinnistu lõuna nurka istutakse suur harilik tamm, kinnistu ida nurka istutakse õunapuud.

Arhitektuur

Hoone on kahekorruseline. Hoone peapääs on markeeritud nišina. Hoone vorm on minimalistlik, kuid samas plastiline. Suurest mahust astuvad välja abiruumide plokk ja teise korruse vanemate magamistoa konsoolne rõdu.
Hoone esimese korruse plaan on jagatud kolmeks funktsionaalseks osaks: esik ja garaaž koos abiruumidega; elutuba-söögituba-köök; kabinet ja sauna kompleks. Elutoa maht on läbi kahe korruse. Elutoa ja sauna kompleksist pääseb väliterrassile vaatega metsale edelas. Sirge ühe marsiga trepp jõuab esimese korruse esiku ja elutoa vahelt teise korruse galeriisse.
Hoone teisel korrusel asuvad magamistoad ja nendega seotud abiruumid. Elutoa aatriumiga ruumid on jagatud kaheks osaks: vanemate magamistuba koos garderoobi, duširuumi ja rõduga; lastetoad koos vannitoa ja koduhoiuga. Lastetube vanemate magamistoaga ühendav galerii laieneb elutoa kohal rõduna koos lugemislaga aatriumisse.

Viimistlus

Hoone välisviimistluse materjalide valik on minimalistlik ja väärikas.
Suured pinnad kaetakse halli täismass kiudbetoonplaadist ribadega (laius 95 mm, samm 100 mm), väiksemad pinnad - beeži värvi piklike klinkertellisplaatidega (pikkus 295 mm)
Puidu kasutus on piiratud terrassi laudisega. Terrass on kaetud lehisest laudadega 32X95 mm sammuga 100 mm.
Betooni kasutakse soklis ja peapääsu trepis. Betoonist pind peab olema tehtud puhta valuna. Kõik betooni pinna servad on ilma faasita.


Konstruktsioonid ja pinnakatted

Hoone vundament on monoliitsest raudbetoonist, seinad betoonväikeplokkidest, vahelagi monteeritavast betoonist (õõnespaneelid) ja katus puitfermidest.

Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024