Valge Street Apartments in Tallinn


Type: Apartment Buildings
Project: 2017-2019
Size: 2 900 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2021


Asendiplaan

Kinnistu asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas Valge tänaval. Kinnistu asub linnakvartali sees. Sissepääs kinnistule on Valge tänava poolt Valge 4 ja Valge 6 kinnistute vahel.
Kinnistu on hoonestatud. Hoonestus on maha jäetud. Üks hoonest on muinsuskaitse all olev uuslinnaku endine staabihoone. Hoone asub kinnistu keskel. Hoone kahekorruseline koos hilisemast ajast ühekorruselise juurdeehitusega moodustavad U-kujulise sisehoovi.
Projekti raames staabihoone korrastatakse, ühekorruselise juurdeehituse osa lammutatakse maha, kuid selle asemele ehitatakse uus hoone detailplaneeringus lubatud mahus. Kinnistu kagupoole osale ehitatakse uus 4 korruseline korterelamu, mis lõpetab stalinistliku linnakvartali hoonestuse perimeetri. Olemasolev kõrghaljastus osaliselt säilitakse ja korrastakse, täiendavalt istutatakse uusi puid ja põõsaid.
Sisesed teed ja platsid on erineva katendiga. Kõnniteed on kaetud halli betoonsillutiskiviga. Sõiduteed on kaetud asfaldiga. Parkimiskohtade katteks on murukivi. Kokku on ette nähtud 35 jalgratta parkimiskohta ja 63 autode parkimiskohta.


Arhitektuur

Projekti raames staabihoone rekonstrueeritakse. Vana hoone esimese ja teise korruse müürid, esimese ja teise korruse vahelised vahelaevõlvid korrastakse ja säilitatakse. Nõukogude ajast pärit katuse ja vaheseinte konstruktsioonid lammutatakse ära.
Hoone välisseina krohvi alt leitud detailid viitavad sellele, et hoone originaalis ei olnud krohvitud (tahutud paekivi seinanurgad, tellisest mustriga aknapaled).


Projekti eesmärgiks on neid müüre avada, korrastada ja eksponeerida. Vana hoone aknaid ei ole säilinud ja suurem osa avadest on erinevatel perioodidel kinni müüritud või täidetud plastikakendega.
Projekti raames on plaanis kõik avad avada ja paigutada uued puitaknad, mis toetaks maja ajaloolist väärtust.

Hoone katuse konstruktsioon ja teise ning katusekorruse vaheline lagi lammutatakse ja asendatakse uute konstruktsioonidega. Uus vahelagi valatakse monoliitsest raudbetoonist, katuse konstruktsioon ehitatakse puitsarikatest. Ruumi kõrguse tagamiseks katusele paigutatakse erineva suurusega vintskapid. Vintskappide asetus jälgib hoone alumiste korruste akende paigutust.

Staabihoone ruumidesse tuleb kokku 8 korterit, 3 korterit esimesele korrusele, 3 korterit teisele korrusele ja 2 katusekorrusele.

Staabihoone ühekorruselise juurdeehituse asemele tuleb uus juurdeehitus, mille abiruumid tagavad kompleksi toimise. Juurdeehitus on viisakalt vormitud, et paremini eksponeerida staabihoonet.

Uus hoone on korterelamu. Hoone jääb staabihoonest kagu poole. Hoone on lihtsa ja minimalistliku välimusega. Hoone välja astuvad rõdud ja tagasi astuv katusekorrus loovad mängulise, kuid samas lihtsa vormi. Korruste vaheline liikumine on tagatud trepikoja ja lifti kaudu. Korter on ühendatud koridori süsteemis. Enamus kortereid on ühe-, kahe- või kolmetaolised.
Korterelamusse tuleb kokku 27 korterit, 8 korterit esimesele korrusele, 8 korterit teisele korrusele, 8 korterit kolmandale korrusele ja 3 neljandale korrusele.


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024