Oak house


Type: Private house
Project: 2017-2019
Size: 150 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA


Photos: Martin SiplaneAsukoht

Kinnistu asub Harjumaal. Kinnistu on suur. Elamu on projekteeritud kinnistu keskele suure saja-aastase tamme kõrvale. Sisepääs kinnistule ja hoonesse on põhja poolt. Hoone piklik maht on paigutatud põhja-lõuna suunaga risti.

Arhitektuur

Elamu arhitektuuri lahendus on viisakas ja vaoshoitud. Hoone on ühekorruseline, madala viilkatusega piklik maht. Abihoone katuse räästa alla hoone külgedesse on integreeritud abiruumid (kuurid). Katuse räästas ühelt poolt katab peasissepääsu ja teiselt poolt osaliselt väliterrassi. Hoone plaan on sümmeetriline, kus sisenemine toimub hoone keskelt. Eesruumist pääseb otse elutuba koos kamina ja avatud köögiga. Elutoa kahes otsas niššides asuvad pääsud tubadesse, mis on orienteeritud põhja suunas. Samuti pääseb nende niššide kaudu abiruumidesse ja vannituppa.
Välisviimistlus

Hoone seinte välisviimistluses kasutatakse vertikaalset lehisest puitlaudist ja osaliselt tumehalli täismasskiudbetoon plaate. Katusekatteks valtsplekk, toon tumehall. Aknad ja uksed on puitraamidega, detailid on plekist, toon tumehall.

Konstruktsioon

Hoone kandvad seinad ja vaheseinad on väikeplokkidest, hoone katuse konstruktsioon on monteeritavatest puitfermidest, hoone vundament on lintvundament betoonist sokliga.

Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024