Pärnu Hotel Brackmann


Entry: BRACKMANN
Result: 1st prize

Location: Tallinn, Estonia
Size: 14 000 m²
Team: Aleksandr Zverev, Taavi Põlme, Teresa Malmre, Andrus Mark, Emil Urbel, Mait Väljas
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + ARHITEKTIBÜROO EMIL URBEL OÜ
Competition: 2018


Kontseptsioon

Hotell asub esinduslikul merevaatega krundil Ranna pst ääres. Krunt paikneb kaitsealuse Rannapargi piiril, mille rajamist alustati 1880. aastatel toonase linnapea Oscar Brackmanni tellimusel valminud linnakujunduskava järgi. 

1889. Aastal valminud parkide planeeringu autoriks oli Riia linnaaednik ja tunnustatud maastikuarhitekt Georg Kuphaldt. Siin lähedal asuvad kõik Pärnu kuulsaimad objektid – Ranapark ja kaitsealune rannaniit „linnalehmadega”, kuursaal ja linnaarhitekt Olev Siinmaa majad (klassitsistlik supelasutus, funktsionalistlikud rannahtell ja rannakohvik), ja loomulikult Pärnu rand ise. Kavandatav hotell on kaasaegne ja lugupidav kummardus nii ümbritsevale looduskeskkonnale kui ka Pärnu valge funkarhitektuuri pärandile. Dünaamilisest ja alati muutuses olevast loodusest (merelained, liivaluited, tuules voogav rannaniit) inspireeritud kumervormid peidavad endas ratsionaalset sisu, hotelli, mis lisaks majutusfunktsioonile toimib konverentsikeskuse ning toitlustus- ja puhkeasutusena. Eraldi sissepääsudega hoone on jagatud funktsionaalseteks tsoonideks, mistõttu toimivad hoone osad ka iseseisvalt, hotelli külastajaid segamata – õhtust sööma, ujuma või jõusaali hantleid tõstma on oodatud iga linnakodanik. Hotelli merepoolne maastikulahendus seotakse orgaaniliselt rannapromenaadiga, mistõttu tekib uue kvaliteediga avalik ruum ka lihtsalt mere ääres jalutajatele.


Asendiplaan

Hotell on paigutatud detailplaneeringuga määratud ehitusalale. Peapääs on Ranna puiestee poolt, parklast on teine pääs SPAsse ja spordikompleksi.
Mere ja rannapromenaadi poole jääb lõuna-ja õhtuvalgusele avatud ruumikas siseõu, kust on pääsud otse hotelli fuajeesse, konverentsikeskusse ja restoranidesse.

Maja

Hotelli keskmeks on retseptsiooni-ala ja selle kohal olev kaht korrust läbiv konverentsisaal. Saal mahutab 500 kuulajat-vaatajat. Saali on võimalik jagada helikindlate teisaldatavate vaheseintega väiksemateks osadeks ja selle tagumine kolmandik on varustatud kokkulükatavate tõusvate istmeridadega.
Saal on teenindatav nii restoranide köögi- kui ka hotelli personaliploki poolt. Kolmandal korrusel asub ruum audio-videoprojektsiooni, teleülekannete ja tõlkekabiinide tarvis. Konverentsisaali kuluaaride ja hajumisruumidega liitub siseõue avatud trepiga kaarjas rõdu – tervitus Pärnu sümbolile, Olev Siinmaa ranna kohviku betoonseenele.
Numbritoad paiknevad maja perimeetril. Hoone kuju pakub maksimaalsele arvule tubadest parimaid vaateid lõuna-ja õhtupäikesele. Parimatele positsioonidele on kavandatud sviidid. Presidendisviit asub maja edelanurgas neljandal korrusel.
Esimese korruse läänetiivas paiknevad restoranid, hommikusöögi-ala ja pubi. Fuajee kõrval asub väike konverentsisaal 100-le külalisele. Esimese korruse idapoolses tiivas on spa ja spordikeskus, mis on kasutatavad ka hotellist sõltumatult.
Neljandal korrusel asub merevaatega sky-baar.
Fuajeest lähtuvad ja kogu maja läbivad peatrepid toimivad ka evakuatsiooniteedena (kasutatakse suitsukardinaid).


Konstruktsioonid

Hotelli esimese korruse 0.00 = 3.00 abs.
Hoone esimene korrus on raudbetoonkarkassil, ülemised 3 korrust on tubade osas laotud betoonplokkidest või valatud monoliitsest r/b ristkandeseintega, vahelaed on r/b paneelidest. Saali osas on kasutatud r/b ja teraskonstruktsioone.
Hoonet perimeetril ümbritsevate rõdude piirded on valgest kiudbetoonist monteeritavatest elementidest. Elemendid on valdavalt sirged, plastilise vormi saamiseks on kasutatud kuni kolme erinevat raadiust.
Hoone fassaadid on klaasfassaadisüsteemis, osaliselt on kasutatud taustvärvitud klaasi.


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024