Passive House in Haabersti


Type: Private House
Project: 2014-2020

Location: Tallinn, Estonia
Size: 200 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Tarmo Miller
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + AASOJA PROJEKT AS
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2020

Photos:  Martin SiplaneAsendiplaaniline lahendus
Kinnistu asub Tallinnas Haabersti Linnaosas Sagari tänaval. Sissepääs kinnistule on edela küljest. Eraldi on jalgvärav ja autovärav. Sissepääs hoonesse on loode küljest. Hoone pikem külg on maksimaalselt orienteeritud lõunasse, hoone lääne osa koos varjualusega jälgib hoonestuse tänavajoont. Krundi erinevad funktsionaalased osad on jagatud tõstetud reljeefi abil. Kinnistu lõuna poolele istutakse lehtpuud, mis looks privaatse tsooni hoone ette.


Arhitektuurne lahendus
Hoone projekteerimisel järgitakse Passiivmaja printsiipe. Projekteerimise igal staadiumil tehti hoone energiaaudit PHPP programmi abil. Hoone maht on piisavalt kompaktne.
Hoone efektne vorm on loodud kontrastsete materjalide kasutuse ja maastiku integreerimise abil. Hoone ees asuvad autode varjualune 2 autole koos abikuuriga.
Varjualune on vajadusel võimalik osaliselt ümber ehitada autogaraažiks. Hoone esimesel korrusel asuvad esik koos garderoobiga, kabinet, köök, söögituba, elutuba, koduhoid, saunakompleks, wc, tehniline ruum ja trepp teisele korrusele. Elutuba on osaliselt läbi kahe korruse.
Hoone teisel korrusel asuvad 2 laste magamistuba, duširuum, vanemate magamistuba koos garderoobi ja vannitoaga ning üks külalistetuba. Vanemate magamistoas on eraldi rõdu.


Passiivmaja lahendused
Hoone hea sisekliima tagamiseks suurte lõunasse suunatud akende katmiseks on varikatused ja välisribid (passiivne kaitse).

Suured klaasipinnad on lahendatud suuremate klaaspakettidega - mida vähem aknaraamide osi seda soojemad on aknad.
Põhjapoolse orientatsiooniga avade suurus on minimaalne ja ainult loomuliku valguse tagamiseks.
Hoone maaküte kasutatakse koos hoone põrandaküttega, mis annab süsteemi efektiivsemat rakendamist.
Katusele paigaldatud päikesepaneelid.


Konstruktsioonid ja viimistlusmaterjalid

Hoone on puitkarkassist. Välisseinte paksus on vähemalt 400mm. Puitkarkassi postid on ülekattega. Katuslagi on sõrmjätk-puitfermidest. Aatriumi katuse kandev konstruktsioon on liimpuittaladest. Põrand on pinnase põranda konstruktsiooniga.
Välisviimistluses kasutatakse beeži kiudbetoonplaadi (naturaalne täisplaat, peidetud kinnitused), peitsitud puitu ja musta tellist. Aknaraamid on valgeks peitsitud puidust.
Siseruumis siseseinte katmiseks kasutatakse valgeks peitsitud puitpaneele ja laudist, mis annavad mõnusa sooja ruumi tunde. Kõik põrandad kaetakse puitparketiga. WC ja abiruumide põrandad kaetakse kiviplaadiga.


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024