House in Tammneeme


Type: Private House
Project: 2016-2018

Location: Tallinn, Estonia
Size: 260 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2018

Photos:  Martin Siplane

Asendiplaaniline lahendus Kinnistu asub Viimsi vallas Tammneeme külas Teigari tänaval. Sissepääs kinnistule on põhja küljest. Eraldi on jalgvärav ja autovärav. Sissepääs peahoonesse on põhja küljest ja abihoonesse ida küljest. Peahoone, abihoone ja terrassid moodustavad privaatse sisehoovi koos madalhaljastusega. Peahoone ja abihoone on lääne küljest ühendatud madala müüriga, mis on ühest äärest haljastatud. Piklikud hooned on paigutatud risti rannajoonega meenutades ajaloolise kallurite küla hoonestust. Kinnistul keskel silitatakse olemas olevad suured kivid ja perimeetris osa kõrghaljastusest.

Arhitektuurne lahendus
Peahoone ja abihoone kompleks koos terrassidega moodustavad privaatse sisehoovi. Hooned, terrassid, kõrg- ja madalhaljastus vormivad hoovi perimeetri. Hoonete suuremad aknad avanevad sisehoovi või mere poole (idasse). Hoonete välisperimeeter on kinnine ja minimalistlik.
Hoone efektne vorm on loodud kontrastsete materjalide kasutuse abil. Hoonete väline kest on valge. Peahoonesse sisenemise ala on markeeritud musta tellisega. Kõik varjualused, sealhulgas autovarjualune, teise korruse rõdu ja abihoone varikatus on puitviimistlusega.
Peahoone peasissepääs on hoone ja autovarjualuse vahel. Peamaja autovarjualuse alt pääseb maja sisehoovi. Varjualuse all on kaks parkimiskohta, kinnine kuur (jalgratastele ja aiatehnikale) ja poollahtine puukuur lükanduksega. Peahoone astub lõuna küljest välja terrassi ja konsoolse rõduga (rõdu on kaetud varikatusega), mis pikendavad visuaalselt siseruume ja loovad mõnusa valgusega puhkeala maja ette.
Hoone esimesel korrusel asuvad esik koos garderoobiga, tehniline ruum, koduhoid, köök, söögituba, elutuba, külaliste tuba, duširuum ja lahtine trepp teisele korrusele. Hoone teisel korrusel asuvad kaks laste magamistuba, duširuum, vanemate magamistuba koos garderoobi ja vannitoaga. Laste magamistubadest, vanemate garderoobist ja vannitoast pääseb ühisele rõdule. Vanemate magamistoas on eraldi pääs katuseterrassile, mis on osaliselt haljastatud ja kust avaneb ilus vaade mere poole.
Abihoone terrassiga on sisuliselt minipuhkekompleks. Abihoone esimesel korrusel asuvad kõrge laega kaminasaal koos kööginišiga, leiliruum, riietusruum, wc ja duširuum. Saalist pääseb kitsa trepi kaudu magamiselavatsile
 
Konstruktsioonid ja viimistlusmaterjalid
Peahoone seinad on kiviplokkidest, vahelagi on raudbetoonpaneelidest, katuslagi ja autovarjualuse lagi on puitfermidest. Abihoone seinad on kiviplokkidest, vahelagi ja katuslagi on puittaladest. Hoonete vundament rajatakse monoliitsele raudbetoonist plaadile.
Välisviimistluses kasutatakse valget krohvi (RAL9016), musta tellisplaati, õlitatud puitpaneele ja puhtavalu betooni. Terrassid on kaetud vanutatud lehisest laudisega (hõbehall). Materjalide läbipõimumiste kohad on selged ja funktsionaalsed ning ühenduste kohad on nutikalt läbimõeldud.
Siseruumis siseseinte katmiseks kasutatakse valgeks peitsitud puitpaneele ja laudist, mis annavad mõnusalt sooja ruumi tunde. Kõik põrandad kaetakse puitparketiga või pehme linoleumiga. Wc ja abiruumide põrandad on kaetud keraamilise plaadiga.


Tehnilised näitajad
Krundi pindala: 1741 m²
Ehitisealune pind: 259,6 m²
Peahoone: 202,0 m²
Abihoone : 57,6 m²
Täisehituse protsent: 14,9 %
Peahoone: 11,6 %
Abihoone: 3,3 %
Suletud netopind: 226,8 m²
Peahoone: 172,7 m²
Abihoone: 54,1 m²
Hoone maht: 1125,8 m³
Peahoone: 849,6 m³
Abihoone: 276,2 m²


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Müürivahe 22, 10140 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2023