Tallinn Department Store


Entry: TEEMANT
Result: Honorable mention

Location: Tallinn, Estonia
Size: 67 000 m ²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Heleriin Vaher, Taavi Põlme, Teresa Malmre, Emil Urbel
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + ARHITEKTIBÜROO EMIL URBEL OÜ
Competition: 2017
Linnaruum ja arhitektuur

Võistlustöö TEEMANT toob kesklinna ühte olulisemasse kvartalisse särava melu. Tallinna Kaubamaja, büroohoone ja korterelamu ühine maht liidab tänavaruumi, siseruumi ja katusemaastiku üheks energiat loovaks spiraaliks.
Hoone arhitektuur eristub ümbritsevast tavapärasest kesklinna kaubanduse ja ärihoonete arhitektuurist.
Hoone on hele, kaetud valge alumiiniumist fassaadiplaadiga. Fassaad on jaotatud kinnisteks alumiiniumiga kaetud elementideks ning mati või kirka klaasiga aknaavadeks. Akna avadel on ekspressiivsed raamid, mis rõhutavad reklaamvälju ja vitriine. Mati ja kirka klaasi vaheldumine loob kumava salapärase hoone efekti.
Tänu elavale fassaadikujundusele, puhtale ja julgele materjalikäsitlusele ja tehnoloogiliselelt eristuvale reklaamilahendusele on uus hoone kaugelt hästi nähtav. Olulistelt telgedelt - Rävala puiestee mõlemast suunast, Estonia puiesteelt, Gonsiori tänavalt ja Tartu maanteelt - on hoone ümbrusest hästi eristuv ja vaadeldav.

Põhiliste sissepääsude juures on suured reklaamekraanid (Rävala pst, Estonia pst).

Ruumilahendus

TEEMANT on õhulise ülesehitusega hoone. Kaubanduspind kulgeb ühe lindina esimeselt korruselt katuseni. Kaubanduspind tõuseb justkui spiraalina ümber keskse aatriumi.
Hoone läänekülje korrused on pandusel, teised kolm külge on tasased. Üle aatriumi ühendavad erinevaid tasapindu sillad. Kaubamaja idaküljel ühendavad korruseid esinduslikud eskalaatorid. Kõik kaubanduspinnad on lisaks omavahel ühendatud liftide ja treppide kaudu.

Ühe põrandapinna moodustamine võimaldab muuta kaubandusmaailmade piire vastavalt vajadusele ilma, et maailmad oleks konkreetse korrusepiiriga seotud. Ka on võimalik luua erinevaid hooajalisi lisasektsioone, häirimata püsikaubanduspindade funktsionaalsust.

Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024