Volta Quarter

Entry: HIGHLINE
Result: 2nd prize

Location: Tallinn, Estonia
Size: 200 000 m²
Team: Taavi Põlme, Ingrid Aasoja-Zverev,  Aleksandr Zverev
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + AASOJA PROJEKT AS
Competition: 2017

Asendiplaan

Hoonestus jälgib detailplaneeringus määratud hoonestusala piire. Positsioonidele 7 ja 8 on meie poolt pakutud terrasshoonestus, mille kõrgem hoonefront jääb Volta kvartali keskse Pargi poole. See omakorda loob pargile tugevad raamid, kus park mõlemalt poolt on piiratud 5-7 korruseliste hoonetega. Planeeringu ala nii öelda lõpetav positsioon 1 ja 2 paiknev kaubandus- äri- ja eluhoone on planeeritud ühekordse kaubanduskeskusena, mille katus on haljastatud lopsaka taimestikuga. Ühekordsest äripindadega hooneosas nii öelda kasvavad välja neli 14-korruselist hoonet.
Haljastatud katusepark ja Volta keskne park on omavahel ühendatud läbi positsioon 3 automuuseumi. Läbi hoone on avatud lai jalakäijate tänav, mis loob ühenduse pargialaga ja nii jätkuva ruumi, võimalus aktiviseerida kogu planeeringu ala ja vältida pimedaid nurgataguseid. Luua kaasaegse linnakeskkonna mitmekülgse ja vaheldusrikka rekreatsiooni alaga.
Katusele rajatav haljastatud lopsakas katusemaastik loob paremad ja väärtuslikumad vaated 14 korruselistes hooneosades elavatele ja töötavatele inimestele. Hoonetest avanevad suurepärased vaated Tallinna lahele ja pea kogu Tallinnale.
Tornide ettepanek tuleneb brutopinna arvutusest antud krundile. Selle asemel, et luua madal büroohoone on ettepanek luua suuremaväärtusega korteri- ja äripinda.

Pargistruktuur on võtta kasutusel ringimotiiv ning katta sellega kogu avalikus kasutuses olev ruum, mis oleks voolav ning kulgeks läbi kogu krundi ja nii ka haljastatud katusemaastikule. Katusemaastik kaubanduspinna katusel (Pos 1 ja 2) oleks haljastatud madalate ronitaimete jms, tekitades privaatset ruumi lugemiseks, kohvijoomiseks jms. See võiks osalt olla koht, kus otsitakse veidi vaikust.
Volta kvartali pargi sisesed ringid on täidetud erinevate funktsioonidega. On ruumi lõõgastumiseks ning võimalus teha sporti. Spordi tegemiseks on erinevad spordi atraktsioonide – jalgpalli, korvpalli väljakud, välijõusaal jms. Lisaks erinevad välimängud nagu väli male jms.
Park ise oleks haljastatud tihedalt kõrghaljastusega.


Arhitektuurne idee

Positsioonide 7-8 paiknev hoonestus on terrassmaja tüüpi hooned. Hoonete fassaadid, mis jäävad planeeritava Volta pargi äärde on 7 ja 5 korruselised ning terrassid langevad lõuna suunas. Terrassid on suured ja avarad mururibaga ning jäävad päikese poolsele küljele ja nii valgustatud pea terve päeva ulatuses.
Avarad terrassid võimaldavad soojemal ajal mugavat eluruumi viimist siseruumist välisruumi ja seda tiheda struktuuriga linnakeskkonnas. Samal ajal on tagatud teatud privaatsus. Päevavalgus tingimused on kõigis korterites head.
Terrass hooneid on kahte tüüpi. Ühed on punktmajad, mida on kaks ja üks piklik hoone. Hooned ühendab ühtne struktuurneidee ja gabariitmõõt, millele on allutatud pea kogu planeeringu ala uushoonestus.

Punktmajades on korterid avatud kahte suunda, pakkudes vajadusel privaatsust ning võimaldades paremat päevavalguse püüdmist ning mitmekülgsemaid vaateid akendest. Väiksemasse tornmajja oleks võimalik luua läbi korruse kortereid.
Korterid on peamisel 2 ja 3-toalised lisaks sellele 1 ja 4-toalised korterid.

Positsioon 1-2 paiknevad äri- ja elamu funktsiooniga hooned alluvad moodulsüsteemile, mille mõõtmed tulevad positsioon 7-8 kinnistutel paiknevatelt hoonetelt. Mooduliks võiks jäigalt võtta 8,4 m, mis omakorda sobib ideaalselt parkimise mõõtmetele ja see omakorda tagab nii parkimis kui ehitamise efektiivsuse.
Pos 1 ja 2 on planeeritud kaubandus- äri- ja büroohooned. 14 korruseliste hooneosade arhitektuurne idee on olla tänavatasapinnal eristuv, arhitektuurselt õhulisemad ja olla seotud ja osa lopsakast katusemaastikust, mille maastikust hooned justkui kasvaks välja. 1-3 korrust on arhitektuurselt vormitud ning ülejäänud hoone struktuur on lihtsa vormiga, mida ilmestab metallprofiiliga fassaad. Korterid on avarad, maastlaeni akendega, kust avanevad suurpärased vaated üle kogu Volta kvartali.
Ühe korruseline kaubandushoonesse on võimalik mahutada nii toidupood, väiksemad äri kui kohvikud.
Tornides, kus paiknevad korterid, need 14 korruselised tornid on sega-kasutusega, kus alumised 2-6 korrust on bürooruumide päralt ning ülemises 7-14 korrus on mõeldud eluruumideks.
Positsioon 15 paiknevad korterid on läbimaja 3 korruselised kõrgete lagedega loftid.


Tehnoloogiline idee

Tehnoloogiliselt oli üks eesmärk luua modulaarne süsteem, mille alusel oleks võimalik lahendada ära kogu planeeringus käsitletav uushoonestusala see juures tuues arhitektuurselt põnevust ja mitmekülgsust planeeringusse ja luua kaasaegne elamiskeskkond. Konstruktiivselt on planeeritud raudbetoonpost, raudbetoontala ja raudbetoonpaneel süsteem. Ideaalis oleks võimalik ühesuguse paneeli pikkust kasutusele võttes lahendada suuremosa hoonete konstruktiivsetest osadest. Modullaarne süsteem sobitud üsna hästi lahendama parkla korrust ja samas saab suurepäraselt mahutada antud mõõtude sisse mõistliku suurusega korterid.

Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Kentmanni 9-6, 10116 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia
All rights reserved © 2024