Featured projects


Tallinn Department Store
Competition, 2017
Honorable mention

Volta Quarter
Competition, 2017
2nd prizePärnu Hotel Brackmann
Competition, 2018
1st prize

Kalaranna Quarter
Competition, 2017
Entry


Tallinn Department Store


Entry: TEEMANT
Result: Honorable mention

Location: Tallinn, Estonia
Size: 67 000 m ²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Heleriin Vaher, Taavi Põlme, Teresa Malmre, Emil Urbel
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + ARHITEKTIBÜROO EMIL URBEL OÜ
Competition: 2017
Linnaruum ja arhitektuur

Võistlustöö TEEMANT toob kesklinna ühte olulisemasse kvartalisse särava melu. Tallinna Kaubamaja, büroohoone ja korterelamu ühine maht liidab tänavaruumi, siseruumi ja katusemaastiku üheks energiat loovaks spiraaliks.
Hoone arhitektuur eristub ümbritsevast tavapärasest kesklinna kaubanduse ja ärihoonete arhitektuurist.
Hoone on hele, kaetud valge alumiiniumist fassaadiplaadiga. Fassaad on jaotatud kinnisteks alumiiniumiga kaetud elementideks ning mati või kirka klaasiga aknaavadeks. Akna avadel on ekspressiivsed raamid, mis rõhutavad reklaamvälju ja vitriine. Mati ja kirka klaasi vaheldumine loob kumava salapärase hoone efekti.
Tänu elavale fassaadikujundusele, puhtale ja julgele materjalikäsitlusele ja tehnoloogiliselelt eristuvale reklaamilahendusele on uus hoone kaugelt hästi nähtav. Olulistelt telgedelt - Rävala puiestee mõlemast suunast, Estonia puiesteelt, Gonsiori tänavalt ja Tartu maanteelt - on hoone ümbrusest hästi eristuv ja vaadeldav.

Põhiliste sissepääsude juures on suured reklaamekraanid (Rävala pst, Estonia pst).

Ruumilahendus

TEEMANT on õhulise ülesehitusega hoone. Kaubanduspind kulgeb ühe lindina esimeselt korruselt katuseni. Kaubanduspind tõuseb justkui spiraalina ümber keskse aatriumi.
Hoone läänekülje korrused on pandusel, teised kolm külge on tasased. Üle aatriumi ühendavad erinevaid tasapindu sillad. Kaubamaja idaküljel ühendavad korruseid esinduslikud eskalaatorid. Kõik kaubanduspinnad on lisaks omavahel ühendatud liftide ja treppide kaudu.

Ühe põrandapinna moodustamine võimaldab muuta kaubandusmaailmade piire vastavalt vajadusele ilma, et maailmad oleks konkreetse korrusepiiriga seotud. Ka on võimalik luua erinevaid hooajalisi lisasektsioone, häirimata püsikaubanduspindade funktsionaalsust.

Oak house


Type: Private house
Project: 2017-2019
Size: 150 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA


Photos: Martin Siplane
Asukoht

Kinnistu asub Harjumaal. Kinnistu on suur. Elamu on projekteeritud kinnistu keskele suure saja-aastase tamme kõrvale. Sisepääs kinnistule ja hoonesse on põhja poolt. Hoone piklik maht on paigutatud põhja-lõuna suunaga risti.

Arhitektuur

Elamu arhitektuuri lahendus on viisakas ja vaoshoitud. Hoone on ühekorruseline, madala viilkatusega piklik maht. Abihoone katuse räästa alla hoone külgedesse on integreeritud abiruumid (kuurid). Katuse räästas ühelt poolt katab peasissepääsu ja teiselt poolt osaliselt väliterrassi. Hoone plaan on sümmeetriline, kus sisenemine toimub hoone keskelt. Eesruumist pääseb otse elutuba koos kamina ja avatud köögiga. Elutoa kahes otsas niššides asuvad pääsud tubadesse, mis on orienteeritud põhja suunas. Samuti pääseb nende niššide kaudu abiruumidesse ja vannituppa.
Välisviimistlus

Hoone seinte välisviimistluses kasutatakse vertikaalset lehisest puitlaudist ja osaliselt tumehalli täismasskiudbetoon plaate. Katusekatteks valtsplekk, toon tumehall. Aknad ja uksed on puitraamidega, detailid on plekist, toon tumehall.

Konstruktsioon

Hoone kandvad seinad ja vaheseinad on väikeplokkidest, hoone katuse konstruktsioon on monteeritavatest puitfermidest, hoone vundament on lintvundament betoonist sokliga.

Valge Street Apartments in Tallinn


Type: Apartment Buildings
Project: 2017-2019
Size: 2 900 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2021Asendiplaan

Kinnistu asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas Valge tänaval. Kinnistu asub linnakvartali sees. Sissepääs kinnistule on Valge tänava poolt Valge 4 ja Valge 6 kinnistute vahel.
Kinnistu on hoonestatud. Hoonestus on maha jäetud. Üks hoonest on muinsuskaitse all olev uuslinnaku endine staabihoone. Hoone asub kinnistu keskel. Hoone kahekorruseline koos hilisemast ajast ühekorruselise juurdeehitusega moodustavad U-kujulise sisehoovi.
Projekti raames staabihoone korrastatakse, ühekorruselise juurdeehituse osa lammutatakse maha, kuid selle asemele ehitatakse uus hoone detailplaneeringus lubatud mahus. Kinnistu kagupoole osale ehitatakse uus 4 korruseline korterelamu, mis lõpetab stalinistliku linnakvartali hoonestuse perimeetri. Olemasolev kõrghaljastus osaliselt säilitakse ja korrastakse, täiendavalt istutatakse uusi puid ja põõsaid.
Sisesed teed ja platsid on erineva katendiga. Kõnniteed on kaetud halli betoonsillutiskiviga. Sõiduteed on kaetud asfaldiga. Parkimiskohtade katteks on murukivi. Kokku on ette nähtud 35 jalgratta parkimiskohta ja 63 autode parkimiskohta.


Arhitektuur

Projekti raames staabihoone rekonstrueeritakse. Vana hoone esimese ja teise korruse müürid, esimese ja teise korruse vahelised vahelaevõlvid korrastakse ja säilitatakse. Nõukogude ajast pärit katuse ja vaheseinte konstruktsioonid lammutatakse ära.
Hoone välisseina krohvi alt leitud detailid viitavad sellele, et hoone originaalis ei olnud krohvitud (tahutud paekivi seinanurgad, tellisest mustriga aknapaled).


Projekti eesmärgiks on neid müüre avada, korrastada ja eksponeerida. Vana hoone aknaid ei ole säilinud ja suurem osa avadest on erinevatel perioodidel kinni müüritud või täidetud plastikakendega.
Projekti raames on plaanis kõik avad avada ja paigutada uued puitaknad, mis toetaks maja ajaloolist väärtust.

Hoone katuse konstruktsioon ja teise ning katusekorruse vaheline lagi lammutatakse ja asendatakse uute konstruktsioonidega. Uus vahelagi valatakse monoliitsest raudbetoonist, katuse konstruktsioon ehitatakse puitsarikatest. Ruumi kõrguse tagamiseks katusele paigutatakse erineva suurusega vintskapid. Vintskappide asetus jälgib hoone alumiste korruste akende paigutust.

Staabihoone ruumidesse tuleb kokku 8 korterit, 3 korterit esimesele korrusele, 3 korterit teisele korrusele ja 2 katusekorrusele.

Staabihoone ühekorruselise juurdeehituse asemele tuleb uus juurdeehitus, mille abiruumid tagavad kompleksi toimise. Juurdeehitus on viisakalt vormitud, et paremini eksponeerida staabihoonet.

Uus hoone on korterelamu. Hoone jääb staabihoonest kagu poole. Hoone on lihtsa ja minimalistliku välimusega. Hoone välja astuvad rõdud ja tagasi astuv katusekorrus loovad mängulise, kuid samas lihtsa vormi. Korruste vaheline liikumine on tagatud trepikoja ja lifti kaudu. Korter on ühendatud koridori süsteemis. Enamus kortereid on ühe-, kahe- või kolmetaolised.
Korterelamusse tuleb kokku 27 korterit, 8 korterit esimesele korrusele, 8 korterit teisele korrusele, 8 korterit kolmandale korrusele ja 3 neljandale korrusele.


BMF Factory Rooms


Type: Factory
Project: 2017-2019
Size: 200 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Aili Aasoja
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + AASOJA PROJEKT AS
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2019

Photos: Martin Siplane

Pärnu Hotel Brackmann


Entry: BRACKMANN
Result: 1st prize

Location: Tallinn, Estonia
Size: 14 000 m²
Team: Aleksandr Zverev, Taavi Põlme, Teresa Malmre, Andrus Mark, Emil Urbel, Mait Väljas
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + ARHITEKTIBÜROO EMIL URBEL OÜ
Competition: 2018


Kontseptsioon

Hotell asub esinduslikul merevaatega krundil Ranna pst ääres. Krunt paikneb kaitsealuse Rannapargi piiril, mille rajamist alustati 1880. aastatel toonase linnapea Oscar Brackmanni tellimusel valminud linnakujunduskava järgi. 

1889. Aastal valminud parkide planeeringu autoriks oli Riia linnaaednik ja tunnustatud maastikuarhitekt Georg Kuphaldt. Siin lähedal asuvad kõik Pärnu kuulsaimad objektid – Ranapark ja kaitsealune rannaniit „linnalehmadega”, kuursaal ja linnaarhitekt Olev Siinmaa majad (klassitsistlik supelasutus, funktsionalistlikud rannahtell ja rannakohvik), ja loomulikult Pärnu rand ise. Kavandatav hotell on kaasaegne ja lugupidav kummardus nii ümbritsevale looduskeskkonnale kui ka Pärnu valge funkarhitektuuri pärandile. Dünaamilisest ja alati muutuses olevast loodusest (merelained, liivaluited, tuules voogav rannaniit) inspireeritud kumervormid peidavad endas ratsionaalset sisu, hotelli, mis lisaks majutusfunktsioonile toimib konverentsikeskuse ning toitlustus- ja puhkeasutusena. Eraldi sissepääsudega hoone on jagatud funktsionaalseteks tsoonideks, mistõttu toimivad hoone osad ka iseseisvalt, hotelli külastajaid segamata – õhtust sööma, ujuma või jõusaali hantleid tõstma on oodatud iga linnakodanik. Hotelli merepoolne maastikulahendus seotakse orgaaniliselt rannapromenaadiga, mistõttu tekib uue kvaliteediga avalik ruum ka lihtsalt mere ääres jalutajatele.


Asendiplaan

Hotell on paigutatud detailplaneeringuga määratud ehitusalale. Peapääs on Ranna puiestee poolt, parklast on teine pääs SPAsse ja spordikompleksi.
Mere ja rannapromenaadi poole jääb lõuna-ja õhtuvalgusele avatud ruumikas siseõu, kust on pääsud otse hotelli fuajeesse, konverentsikeskusse ja restoranidesse.

Maja

Hotelli keskmeks on retseptsiooni-ala ja selle kohal olev kaht korrust läbiv konverentsisaal. Saal mahutab 500 kuulajat-vaatajat. Saali on võimalik jagada helikindlate teisaldatavate vaheseintega väiksemateks osadeks ja selle tagumine kolmandik on varustatud kokkulükatavate tõusvate istmeridadega.
Saal on teenindatav nii restoranide köögi- kui ka hotelli personaliploki poolt. Kolmandal korrusel asub ruum audio-videoprojektsiooni, teleülekannete ja tõlkekabiinide tarvis. Konverentsisaali kuluaaride ja hajumisruumidega liitub siseõue avatud trepiga kaarjas rõdu – tervitus Pärnu sümbolile, Olev Siinmaa ranna kohviku betoonseenele.
Numbritoad paiknevad maja perimeetril. Hoone kuju pakub maksimaalsele arvule tubadest parimaid vaateid lõuna-ja õhtupäikesele. Parimatele positsioonidele on kavandatud sviidid. Presidendisviit asub maja edelanurgas neljandal korrusel.
Esimese korruse läänetiivas paiknevad restoranid, hommikusöögi-ala ja pubi. Fuajee kõrval asub väike konverentsisaal 100-le külalisele. Esimese korruse idapoolses tiivas on spa ja spordikeskus, mis on kasutatavad ka hotellist sõltumatult.
Neljandal korrusel asub merevaatega sky-baar.
Fuajeest lähtuvad ja kogu maja läbivad peatrepid toimivad ka evakuatsiooniteedena (kasutatakse suitsukardinaid).


Konstruktsioonid

Hotelli esimese korruse 0.00 = 3.00 abs.
Hoone esimene korrus on raudbetoonkarkassil, ülemised 3 korrust on tubade osas laotud betoonplokkidest või valatud monoliitsest r/b ristkandeseintega, vahelaed on r/b paneelidest. Saali osas on kasutatud r/b ja teraskonstruktsioone.
Hoonet perimeetril ümbritsevate rõdude piirded on valgest kiudbetoonist monteeritavatest elementidest. Elemendid on valdavalt sirged, plastilise vormi saamiseks on kasutatud kuni kolme erinevat raadiust.
Hoone fassaadid on klaasfassaadisüsteemis, osaliselt on kasutatud taustvärvitud klaasi.


Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Müürivahe 22, 10140 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia