Featured projects


Tallinn Department Store
Competition, 2017
Honorable mention

Volta Quarter
Competition, 2017
2nd prizePärnu Hotel Brackmann
Competition, 2018
1st prize

Kalaranna Quarter
Competition, 2017
Entry


Bike house


Type: Private house
Project: 2019-2021
Completed: 2021
Size: 315 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA


Photos: Tõnu TunnelAsukoht

Krunt asub Tallinnas Nõmme linnaosas. Juurdesõiduteed, kõnniteed ning sissepääsud krundile puuduvad.
Uus elamu kavandatakse vastavalt detailplaneeringule moodsa arhitektuurikeelega ja kooskõlas vastu võetud Nõmme üldplaneeringuga. Kavandatud elamu on 2-korruseline koos keldrikorrusega moodne viilkatusega hoone.
Uus hoone paigutatakse krundi lagedale osale, mis võimaldab säilitada täies mahus kinnistu kõrghaljastuse.
Peasissepääs hoonesse on selle ida küljest. Kinnistu on jagatud erinevateks funktsionaalseteks osadeks: sisenemise alaks, metsa alaks ja hoovi alaks. Hoone on paigutatud kinnistu keskele põhja-lõuna suunas nii, et tänava ja hoone vahele jääb kõrghaljastus ning hoonest läände ja põhja hooviala.

Liikumine

Sissepääs kinnistule on kinnistu ida küljelt. Eraldatud on jalakäijate ja autode sissepääs. Kinnistul on 3 autoparkimiskohta sissesõiduvärava juures.
Projektiga tagatakse parkimisvõimalus oma kinnistu piirides. Kolm parkimiskohta rajatakse sissesõidu vahetusse lähedusse.
Tänavamaa piires lahendatakse sõidutee ja krundi sisese liiklusala ühendus betoonkivisillutisega. Kinnistusisesed kõnniteed ja sõiduteed on samuti kaetud betoonkivisillutisega.
Elamu lõuna ja lääne küljele rajatakse terrass puitlaudise kattega.

Piirdeaed

Kinnistu olemasolev amortiseerunud piirdeaed lammutatakse ja projekteeritakse uus piirdeaed kooskõlas detailplaneeringuga ning asukoha miljööga.
Kinnistu piiratakse metall-lippidest betoonsoklil piirdeaiaga. Jalg- ja autovärava vaheline sein ning aia sokkel on puhasvalu betoonist. Väravamüüri sisse on integreeritud postkast ja sellele kinnitatakse aadressi number. Aia kõrgus on 1,2 m. Jalgvärav on käändvärav, autovärav on liugvärav.


Maastik ja haljastus

Kinnistul on Nõmmele iseloomulik metsaaialik kõrghaljastus. Ülekaalus on männid. Kõrghaljastus on peamiselt krundi perimeetril. Krundi maapind on tasane.
Olemasolevad puud säilitatakse maksimaalselt. Krundilt eemaldatakse kuivad ja väga halvas seisus puud. Uut kõrghaljastust ei kavandata. Olemasolevale kõrghaljastusele teostatakse hooldus.

Kinnistule kavandatakse uus põõsas- ja madalhaljastus hoone lähiümbruses. See loob krundi loodenurka meeldiva privaatse keskkonna. Haljastust planeerides on arvestatud, et seda on lihtne hooldada. Ette on nähtud tihe hekk (näiteks harilik kadakas või värd-jugapuu) krundi loodenurka. Hoone vahetus läheduses rajatakse murukate.


Arhitektuur

Hoone on lahendatud kahekorruselise ebasümmeetrilise viilkatusega mahuna, mis konstruktsioonilt ja temaatiliselt on jaotatud kolme kõrvuti asetsevasse erikõrguselisse mahtu. Ruumiliselt on neli olulist ala: maa peal suur magamistuba, köök-söögituba-elutuba, laste- ja külaliste ala ning maa all sauna ja töökoja ala. Hoone asetseb puude vahel, fassaadi püstine jaotus töötab justkui kamuflaažina, suured klaaspinnad terrassi ja rõdude juures loovad sise- ja väliruumi orgaanilise ühenduse.

Kaldkatus ulatub lõuna ja põhjaküljel seinast kaugemale, moodustades lõuna terrassile ja rõdudele varikatused. Külgedel on katus räästata. Hoone läänekülje terrassile on ette nähtud suviti kasutatav tekstiil-markiis.


Energiatõhusus ja sisekliima

Kõik eluruumid on loomuliku valgusega. Hoone hea sisekliima tagamiseks on suurte akende varjestuseks kasutatud laia katuseräästast (passiivne kaitse).
Kõikides ruumides on põrandaküte, mis võimaldab efektiivset küttesüsteemi rakendamist. Hoone ventilatsioon on soojatagastusega.

Haljastuse säilitamise ja hoone ülalpidamise optimaalse lahendusena kasutatakse maakütet (üldplaneeringu soovitus) või gaasikütet (detailplaneeringu soovitus)


Hoonete ruumid

Elamu ruumid on jaotatud pooltasandite kaupa kahele maapealsele ja ühele keldrikorrusele. See võimaldab luua huvitava ja selgelt funktsioonide kaupa liigendatud siseruumi.
Hoone esimesel korrusel asuvad esik, kaks garderoobi, vannituba-wc, abiruum hoone tehnikale ja jäätmete sorteerimisele, puhkeruum-külalistetuba, elutuba, köök-söögituba, suur magamistuba garderoobi ja vannitoaga. Elutoast ja köögist pääseb terrassidele.

Teisel korrusel on kaks tuba lastele ja trepihall-puhkeala. Mõlemal lapsetoal on rõdu. Keldrikorrusel on sauna eesruum-majahoid, wc-duširuum, leiliruum, töökoda ja abiruum. Keldrikorruse tööruumile on õuest eraldi lisasissepääs.


Konstruktsioonid ja pinnakatted

Hoone on kavandatud elementidest monteeritavana betoonvundamendil. Keldrikorruse seinad on columbia kivist. Vahelaed ja katusekonstruktsioon on monteeritavad elemendid. Välisviimstlus on püstise jaotusega kiudbetoonplaadid, katusekate on valtsprofiiliga teraspaneelid.

Tallinn Department Store


Entry: TEEMANT
Result: Honorable mention

Location: Tallinn, Estonia
Size: 67 000 m ²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Heleriin Vaher, Taavi Põlme, Teresa Malmre, Emil Urbel
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + ARHITEKTIBÜROO EMIL URBEL OÜ
Competition: 2017
Linnaruum ja arhitektuur

Võistlustöö TEEMANT toob kesklinna ühte olulisemasse kvartalisse särava melu. Tallinna Kaubamaja, büroohoone ja korterelamu ühine maht liidab tänavaruumi, siseruumi ja katusemaastiku üheks energiat loovaks spiraaliks.
Hoone arhitektuur eristub ümbritsevast tavapärasest kesklinna kaubanduse ja ärihoonete arhitektuurist.
Hoone on hele, kaetud valge alumiiniumist fassaadiplaadiga. Fassaad on jaotatud kinnisteks alumiiniumiga kaetud elementideks ning mati või kirka klaasiga aknaavadeks. Akna avadel on ekspressiivsed raamid, mis rõhutavad reklaamvälju ja vitriine. Mati ja kirka klaasi vaheldumine loob kumava salapärase hoone efekti.
Tänu elavale fassaadikujundusele, puhtale ja julgele materjalikäsitlusele ja tehnoloogiliselelt eristuvale reklaamilahendusele on uus hoone kaugelt hästi nähtav. Olulistelt telgedelt - Rävala puiestee mõlemast suunast, Estonia puiesteelt, Gonsiori tänavalt ja Tartu maanteelt - on hoone ümbrusest hästi eristuv ja vaadeldav.

Põhiliste sissepääsude juures on suured reklaamekraanid (Rävala pst, Estonia pst).

Ruumilahendus

TEEMANT on õhulise ülesehitusega hoone. Kaubanduspind kulgeb ühe lindina esimeselt korruselt katuseni. Kaubanduspind tõuseb justkui spiraalina ümber keskse aatriumi.
Hoone läänekülje korrused on pandusel, teised kolm külge on tasased. Üle aatriumi ühendavad erinevaid tasapindu sillad. Kaubamaja idaküljel ühendavad korruseid esinduslikud eskalaatorid. Kõik kaubanduspinnad on lisaks omavahel ühendatud liftide ja treppide kaudu.

Ühe põrandapinna moodustamine võimaldab muuta kaubandusmaailmade piire vastavalt vajadusele ilma, et maailmad oleks konkreetse korrusepiiriga seotud. Ka on võimalik luua erinevaid hooajalisi lisasektsioone, häirimata püsikaubanduspindade funktsionaalsust.

Oak house


Type: Private house
Project: 2017-2019
Size: 150 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA


Photos: Martin SiplaneAsukoht

Kinnistu asub Harjumaal. Kinnistu on suur. Elamu on projekteeritud kinnistu keskele suure saja-aastase tamme kõrvale. Sisepääs kinnistule ja hoonesse on põhja poolt. Hoone piklik maht on paigutatud põhja-lõuna suunaga risti.

Arhitektuur

Elamu arhitektuuri lahendus on viisakas ja vaoshoitud. Hoone on ühekorruseline, madala viilkatusega piklik maht. Abihoone katuse räästa alla hoone külgedesse on integreeritud abiruumid (kuurid). Katuse räästas ühelt poolt katab peasissepääsu ja teiselt poolt osaliselt väliterrassi. Hoone plaan on sümmeetriline, kus sisenemine toimub hoone keskelt. Eesruumist pääseb otse elutuba koos kamina ja avatud köögiga. Elutoa kahes otsas niššides asuvad pääsud tubadesse, mis on orienteeritud põhja suunas. Samuti pääseb nende niššide kaudu abiruumidesse ja vannituppa.
Välisviimistlus

Hoone seinte välisviimistluses kasutatakse vertikaalset lehisest puitlaudist ja osaliselt tumehalli täismasskiudbetoon plaate. Katusekatteks valtsplekk, toon tumehall. Aknad ja uksed on puitraamidega, detailid on plekist, toon tumehall.

Konstruktsioon

Hoone kandvad seinad ja vaheseinad on väikeplokkidest, hoone katuse konstruktsioon on monteeritavatest puitfermidest, hoone vundament on lintvundament betoonist sokliga.

Valge Street Apartments in Tallinn


Type: Apartment Buildings
Project: 2017-2019
Size: 2 900 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Teresa Malmre 
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2021


Asendiplaan

Kinnistu asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas Valge tänaval. Kinnistu asub linnakvartali sees. Sissepääs kinnistule on Valge tänava poolt Valge 4 ja Valge 6 kinnistute vahel.
Kinnistu on hoonestatud. Hoonestus on maha jäetud. Üks hoonest on muinsuskaitse all olev uuslinnaku endine staabihoone. Hoone asub kinnistu keskel. Hoone kahekorruseline koos hilisemast ajast ühekorruselise juurdeehitusega moodustavad U-kujulise sisehoovi.
Projekti raames staabihoone korrastatakse, ühekorruselise juurdeehituse osa lammutatakse maha, kuid selle asemele ehitatakse uus hoone detailplaneeringus lubatud mahus. Kinnistu kagupoole osale ehitatakse uus 4 korruseline korterelamu, mis lõpetab stalinistliku linnakvartali hoonestuse perimeetri. Olemasolev kõrghaljastus osaliselt säilitakse ja korrastakse, täiendavalt istutatakse uusi puid ja põõsaid.
Sisesed teed ja platsid on erineva katendiga. Kõnniteed on kaetud halli betoonsillutiskiviga. Sõiduteed on kaetud asfaldiga. Parkimiskohtade katteks on murukivi. Kokku on ette nähtud 35 jalgratta parkimiskohta ja 63 autode parkimiskohta.


Arhitektuur

Projekti raames staabihoone rekonstrueeritakse. Vana hoone esimese ja teise korruse müürid, esimese ja teise korruse vahelised vahelaevõlvid korrastakse ja säilitatakse. Nõukogude ajast pärit katuse ja vaheseinte konstruktsioonid lammutatakse ära.
Hoone välisseina krohvi alt leitud detailid viitavad sellele, et hoone originaalis ei olnud krohvitud (tahutud paekivi seinanurgad, tellisest mustriga aknapaled).


Projekti eesmärgiks on neid müüre avada, korrastada ja eksponeerida. Vana hoone aknaid ei ole säilinud ja suurem osa avadest on erinevatel perioodidel kinni müüritud või täidetud plastikakendega.
Projekti raames on plaanis kõik avad avada ja paigutada uued puitaknad, mis toetaks maja ajaloolist väärtust.

Hoone katuse konstruktsioon ja teise ning katusekorruse vaheline lagi lammutatakse ja asendatakse uute konstruktsioonidega. Uus vahelagi valatakse monoliitsest raudbetoonist, katuse konstruktsioon ehitatakse puitsarikatest. Ruumi kõrguse tagamiseks katusele paigutatakse erineva suurusega vintskapid. Vintskappide asetus jälgib hoone alumiste korruste akende paigutust.

Staabihoone ruumidesse tuleb kokku 8 korterit, 3 korterit esimesele korrusele, 3 korterit teisele korrusele ja 2 katusekorrusele.

Staabihoone ühekorruselise juurdeehituse asemele tuleb uus juurdeehitus, mille abiruumid tagavad kompleksi toimise. Juurdeehitus on viisakalt vormitud, et paremini eksponeerida staabihoonet.

Uus hoone on korterelamu. Hoone jääb staabihoonest kagu poole. Hoone on lihtsa ja minimalistliku välimusega. Hoone välja astuvad rõdud ja tagasi astuv katusekorrus loovad mängulise, kuid samas lihtsa vormi. Korruste vaheline liikumine on tagatud trepikoja ja lifti kaudu. Korter on ühendatud koridori süsteemis. Enamus kortereid on ühe-, kahe- või kolmetaolised.
Korterelamusse tuleb kokku 27 korterit, 8 korterit esimesele korrusele, 8 korterit teisele korrusele, 8 korterit kolmandale korrusele ja 3 neljandale korrusele.


BMF Factory Rooms


Type: Factory
Project: 2017-2019
Size: 200 m²
Team: Aleksandr Zverev, Ingrid Aasoja-Zverev, Aili Aasoja
Collaborators: AZIA Arhitektid OÜ + AASOJA PROJEKT AS
Civil engineering: ARSINEJA
Completed: 2019

Photos: Martin Siplane

Contact

E-mail: info@azia.ee
Phone: +372 5512096
Address: Müürivahe 22, 10140 Tallinn, Estonia

Details

VAT code: EE101812553
Reg. code: 12420316
MTR code: EMU000328
AZIA Arhitektid OÜ, Tallinn, Estonia